Izvještaj: Osijek - Zadar 5:0

os-zd

''Petardom'' Osijeka protiv Zadra završena je još jedna sezona najneregularnije lige na svijetu. Osječki mentalitet ponovno se pokazao u punom ''sjaju'', tako je Osijek na oproštaju od sezone u kojoj su nakon 13 godina izborili Europu ispratilo tek 500-tinjak najvjernijih gledatelja, tužno.

Prije početka utakmice dodjelili smo nagradu najboljem igraču po našem izboru, Tomislavu Šorši. Navijanje kreće od 1. minute ovaj put bez kvartovskih transparenata na ogradi već samo porukom: ZA NAS TI SI VJEČNO ŠAMPION te LOKALPATRIOTE transparent na tribini. Uz ritmove bubnjeva i pjesmu ''ajde Osječe zabijaj golove'' bijelo-plavi razbijaju Zadar već u prvom poluvremenu sa 3:0.

Unatoč maloj brojci, na Jugoistoku odlično navijanje i atmosefra. Tko nije bio može požaliti. Drugo poluvrijeme se pali nešto pirotehnike koja dolazi kao točka na i dokaz kako se od ''male'' utakmice može napravit velika.

Pred nama su skorašnji nastupi Hrvatske na Euru te nova sezona koja počinje vrlo rano, već 20.06. Osijek će doznati protivnika u Europskoj ligi, a prva utakmica na rasporedu je 05.07.2012. dok lakrdija od iduće sezone ima 12 klubova i početak joj je 21.07.