• 20.jpg
  • 10.jpg
  • kohorta_sajt2.jpg
  • 26.jpg
  • 25.jpg
  • head7.jpg
  • head10.jpg
  • kohorta_sajt4.jpg
  • head9.jpg
  • head6.jpg
  • head_dim.jpg
  • head5.jpg
  • 6.jpg
  • 29.jpg
  • head3.jpg
  • 21.jpg
  • head26rod.jpg
  • 22.jpg
  • 24.jpg
  • kohorta_sajt3.jpg
  • head11.jpg
  • 7.jpg
  • kohorta_sajt5.jpg
  • 8.jpg
  • head14.jpg
  • head_kaos.jpg
  • kohorta_sajt.jpg
  • headoshaj.jpg
  • head12.jpg
  • 27.jpg

Izvještaj: Dinamo - Osijek 1:0

dinamo-os2012

Nakon prvog kola proljetnog dijela sezone i domaćeg slavlja nad Splitom, na red je došlo i gostovanje u Zagrebu protiv Dinama na koje smo se uputili sa jednim autobusom.

Po ulasku na "Maksimirsku ljepoticu", dočekuje nas i desetak naših pripadnika koji su stigli neorganizirano. Na ulazu nam redarska služba zabranjuje unijeti poruku šaljivog tipa "Zdravko tvoja ljepota opija, ljepši si od brata Zorana", koja je trebala biti upućena najvećem "gospodinu" hrvatskog nogometa.

Na tribinu ulazimo u 11. minuti i saznajemo da je Osijek upravo promašio penal. No unatoč tome počinjemo sa glasnom podrškom. Osijek se dobro držao i pružao je dostojan otpor Dinamu, čak i stvorio nekoliko vrlo dobrih šansi.

U nastavku utakmice Dinamo još više napada i igra se uglavnom odvijala na našoj polovici. Rezultat toga je i Dinamov gol u 62. minuti.

Unatoč negativnom rezultatu nastavljamo sa navijanjem do kraja utakmice uz pjesmu "Mi Slavonci,uz Osijeka smo svi, i kad gubiš ti znaj, nikad nećeš bit sam, volimo te mi." Pred kraj podižemo i poruku "HNS LOPOVI", što je izazvalo munjevitu reakciju readarske službe i njeno uklanjanje.

Utakmica završava pobjedom Dinama te Maksimir napuštamo tužni zbog poraza, no zadovoljni dobrom igrom Osijeka.

Inače ova gostovanja u Maksimiru su stvarno postala monotona i deprimirajuća za nas. Od zadnjih 10 utakmica protiv Dinama u gostima, jednu smo igrali neriješeno (0:0), devet puta izgubili (od toga čak sedam puta je rezultat bio 1:0 za Dinamo, a posebno je bio bolan poraz od 5:0 kad se igralo u Zaprešiću). I da, u tih 10 utakmica samo na jednoj smo uspjeli zastresti mrežu... A treba li uopće i podsjećati da u 20 godina imamo samo 1 pobjedu na Maksimiru.

Iduće kolo igramo slavonski derbi sa Cibaliom na domaćem terenu 11.3.2012 u 16 h.

Galerija: