| Author |
Topic  |
|
Tazh
TTA
 Croatia
1097 Posts |
Posted - 12/11/2007 : 19:48:26
|
quote: Originally posted by Kamenko
kako su oprezni naši mediji. "cini se da se metak odbio", "izgleda da je slucajno", "još se mora utvrditi je li to bila nezgoda"
a kada su optužili onog decka da je ubio policajca, to je bila gotova stvar, trebalo ga je na elektricnu stolicu, da bi kasnije utvrdili da je policajca ubila policija.smiješno
RIP GABRIELE
Zvuci poznato?!
Mjesto radnje: Italija, Genova Vrijeme radnje: 20. srpnja 2001.
U neredima protiv G8 policajac je ubio prosvjednika Carla Giuliania! Osloboden je jer je navodno pucao u zrak i metak se odbio od "nekog predmeta" u letu te pogodio Giuliania u lice?!
Ista prica druge okolnosti!? Što ce sada Talijani dva puta prodavati isto ljudima?
|
________________________ Kohorta, 17, 10-15 30+ litara Bepa |
 |
|
|
Kamenko
osjetljiva glava
 Ireland
1406 Posts |
Posted - 12/11/2007 : 19:48:48
|

Navijaci atalante zaustavljaju utakmicu, ponavljamo: utakmicu, kao znak poštivanja prema smrti navijaca, i to još navijaca ne svoje skupine. A zovu ih zlocincima, huliganima. Više se puta reklo da se nogomet pred smrcu mora zaustaviti. Napravljeno je s pravom kada je umro inspektor Raciti. Liga je stala dva dana kako bi ramislila. Zatim je, zbog ekonomskog profita, business modernog nogometa i njegove ovisnosti od televizije, tri tjedna kasnije vec bila postavila nocne termine utakmica. Danas umire navijac a iz «Uprave», kao znak poštovanja stiže odluka da ce utakmice poceti 10 minuta kasnije nego inace. Deset minuta kako bi se razmislilo o dvadesetogodišnjem decku koji je bodrio svoj klub? Liga je trebala biti zaustavljena u potpunosti, ne samo na San Siru. Ovako su oprali ruke sa 10 minuta. Tijekom treninga su danas navijaci Atalante sa Sjevera i navijaci Milana tražili od igraca da ne igraju. Kao odgovor su dobili da « ne ovisi o nama ». Ulaskom igraca u stadion, navijaci su svi zajedno, jednim glasom tražili da se utakmica zaustavi, ali i ovaj pokušaj je pao u vodu. Kako bi dobili pozornost koju su tražili, neki navijaci su pokušali razbiti staklo koje ih odvaja od terena, uzalud. Nismo sigurno sretni s time što se dogodilo niti time prema cemu ide nogomet, ali je još bolnije gledati kako su od smrti decka važniji lopta, gol, tri boda. A to vam govore ljudi kao što su ultrasi, koji žive 24h/24, 7 dana u tjednu za ljubav prema Atalanti. To su dobro shvatili navijaci Milana koji su napustili stadion cim se završila utakmica. Mi smo zlocinci jer smo htjeli da nogomet stane kako bi razmislio i poštovao navijaca koji je umro? U redu, priznajemo ovu optužbu, ali sa spoznajom da postoji više srca i ljubavi medu onima koje nazivate « sramota Bergama », nego medu uglednim ljudima koji cesto besplatno sjede na tribini.
U potpisu: Curva Nord, Bergamo |
-------------------------- 031,20,25-30 |
Edited by - Kamenko on 12/11/2007 19:55:24 |
 |
|
|
emerica
svakom loncu poklopac
 Croatia
151 Posts |
Posted - 12/11/2007 : 23:20:01
|
Crna knjiga calcia
A vatreni navijac Lazija, 26-godišnji Gabriele Sandri, nesretni je "junak" zadnje u nizu talijanskih nogometnih tragedija. Prisjetimo se još nekih slucajeva iz "crne knjige" calcia.
1963. Giuseppe Plaitano, 48-godišnji navijac Salernitane, bio je prva žrtva u sukobima navijaca i policije. Smrtno je stradao 28. travnja na utakmici Salernitane i Potenze, kad su domaci navijaci istrcali na teren, a jedan policajac pucao u zrak. Metak je pogodio Plaitana na tribini, a policajac nije kažnjen.
1973. Prilikom južnjackog derbija Roma-Napoli, gostujuci navijaci Alfredo Della Corte ubijen je metkom u lice u sukobu huligana.
1979. Lazijev navijac Vincenzo Paparelli uoci derbija s Romom pogoden je raketom u oko. Raketu je sa suprotnog, južnog kraja stadiona, ispalio 18-godišnji ljubitelj Rome vjerojatno bez namjere da izazove nesrecu, no Paparelli je preminuo u bolnici.
1984. Sljedbenik Triestine Stefano Furlan pogiba od posljedica udaraca koje su mu zadali policajci u nastojanju da razdvoje zaracene skupine navijaca domaceg kluba i Triestine. Od tada se jedna tribina tršcanskog stadiona zove po Furlanu.
1984. Krajem utakmice Milana i Cremonesea, navijaci domacih "zabunom" ubijaju jednog od svojih. Mladi Marco Fonghessi stradava zbog "pogrešne" registracije na svom vozilu. Milanovi ga ultrasi zaustavljaju i buše mu nožem gume. Fonghessi izlazi da se suprotstavi huliganima, no natrcava na nož i pogiba.
1988. U tucnjavi navijaca Ascolija i Intera, nožem ubijen pristalica domacih, Nazzareno Filippini. Uhicena cetiri Interovca. 1989. Veca skupina Milanista napada trojicu Rominih navijaca. Mladi Antonio De Falchi umire pri bijegu od – srcanog udara! Od trojice optuženih sljedbenika Milana, jedan je osuden na sedam godina zatvora.
1989. Ultrasi Fiorentine docekuju vlak s Bolonjezima i zasipaju ga kamenicama te molotovljevim koktelima. Jedan eksplodira u vagonu i nanosi teške opekline dvojici gostujucih navijaca. 1993. Slucajni prolaznik Celestino Colombi umire u Bergamu od srcanog udara usred policijske intervencije protiv navijaca Atalante i Rome.
1995. Nasmrt izboden navijac Genoe, Vincenzo Spagnolo. Ubojica je 18-godišnji Simone Barbaglia, novopeceni pripadnik Milanovih ultrasa. Osuden na 15 godina robije.
1998. Navijac Trevisa Fabio Di Maio umire od srcanog udara tijekom policijske intervencije zbog tucnjave domacih navijaca s pridošlicama iz Cagliarija. Tribina stadiona u Trevisu danas nosi Di Maiovo ime.
1999. Navijaci Salernitane pale vatru u vlaku koji prevozi 3000 Salernitanaca s utakmice u Piacenzi. U rasplamsalom požaru pogibaju cetvorica navijaca.
2001. Maloljetni navijac Catanije baca bombu kucne izrade na tribinu s pristalicama Messine i smrtno ranjava Antonina Curra.
2003. Napolijev navijac Sergio Ercolano u bijegu od policije pokušava skociti s jedne tribine na drugu. Pada u ponor i pogiba.
2007. Smrtno stradava visoko rangirani policajac Filippo Raciti za vrijeme sukoba s navijacima Catanije.
strasno!od kada ovo potjece,a tko zna do kada ce to trajati!    |
__________________ Baranjci,18,5
|
 |
|
|
Seh
gogi
Croatia
42 Posts |
|
|
cohors
Administrator
 5243 Posts |
|
|
cupy
Croatia
128 Posts |
|
|
Boc
Croatia
17 Posts |
|
|
Slavonac
Koškan
 Ireland
1928 Posts |
|
|
Kamenko
osjetljiva glava
 Ireland
1406 Posts |
|
|
Seh
gogi
Croatia
42 Posts |
|
|
Boc
Croatia
17 Posts |
|
|
luka-os
Croatia
28 Posts |
Posted - 17/11/2007 : 00:31:25
|
Ovo je smješno.  Talijani ne poštuju život mladog navijaca samo zato što živi za svoj klub, I onda se cude što im zasipaju stanicu kamenjem!!! 
RIP TO GABRIEL |
-- "Kohorta, 15+, 2 do iduceg gostovanja" |
 |
|
|
Slavonac
Koškan
 Ireland
1928 Posts |
|
|
b.k
 155 Posts |
|
|
cohors
Administrator
 5243 Posts |
Posted - 26/11/2007 : 15:56:01
|
284. Becki derbi:
Austria Bec:





"pravda za Garbiela - ACAB" ( digle objr strane istu poruku u 60.min i svi pjevali All Cops Are Bastards"
Rapid Bec:












|
 |
|
|
vedran
Western Sahara
47 Posts |
Posted - 26/11/2007 : 19:49:59
|
| ludi i jedni i drugi!! |
_____________________________ uvijek žedan,a što može pojesti...!!! rtf_21 |
 |
|
|
cohors
Administrator
 5243 Posts |
|
|
emerica
svakom loncu poklopac
 Croatia
151 Posts |
Posted - 27/11/2007 : 14:28:04
|
| ...nakon sto su proslavili ulazak u 2.ligu....tako sam cuo u vijestima jucer R.I.P guys... |
__________________ Baranjci,18,5
|
 |
|
|
Ruco
 Croatia
23 Posts |
Posted - 27/11/2007 : 18:43:20
|
predobri su ovi ultras rapid
______________ kohorta 14,0-5 |
 |
|
|
Varazdinci
Croatia
13 Posts |
|
Topic  |
|